87. ALEŠ LAMR (*1943) ZAHRADNÍ SLAVNOST, 1979

olej, plátno, 155 × 200 cm
sign. A. LAMR 79

330 000 Kč ~ 12 225 €

Aleš Lamr patří na české výtvarné scéně mezi výrazné osobnosti s nezaměnitelným koloristickým stylem a charakteristickou plošnou kresbou. Jeho díla ze sedmdesátých let lze řadit k tzv. Nové vlně a české grotesce. Proud Nové figurace se u nás začíná objevovat v polovině šedesátých let a během normalizace pokračoval až do let osmdesátých. Mezi další představitele patřili například Jiří Sopko, Zbyšek Sion, Jiří Načeradský nebo Karel Nepraš. Od počátku sedmdesátých let charakterizuje Lamrův výtvarný styl volná obrysová kresba předmětů a figur a plochy vyplněné pestrými, ale harmonicky změkčenými tóny akrylových barev, které vytvářejí dynamickou tvarovou mozaiku.