Václav Kočí, At the Seaside, z cyklu Landscapes, 2003

Václav Kočí

(*1981)

At the Seaside, z cyklu Landscapes,
2003

akryl, plátno, 130 x 110 cm
sign. na rubu VK 07.03. “AT THE SEASIDE”

Václav Kočí maluje obrazy v zakotvených sériích, v každé z nich jsou vždy koncepčně propojeny tematicky i vizuálně, ať už se jedná o typické pruhované malby z cyklů Stripes nebo The Score. Nabízený obraz At the Seaside je jedním z dvanáctidílného cyklu Landscapes. Tato série je v Kočího tvorbě výjimečná nejenom tím, že vznikala už od roku 2000 jako první velká ucelená kolekce, ale i samotným námětem. Krajina jako téma sice zůstává motivem i mnoha dalších Kočího cyklů (Stripes, Rains), posunula se však již k čisté geometrické abstrakci, stejně jako u Michala Ranného nebo Petra Kvíčaly. Dalo by se říci, že Landscapes jsou pro další Kočího tvorbu zásadní. Stylizace krajiny do monochromních ploch a řešení prostoru pouze odstupňováním barevné škály předznamenává další malířský vývoj Václava Kočího. Obrazy z tohoto cyklu vznikaly jako záznamy atmosféry a pocitu v plenéru a později jako rozměrná plátna.

zastoupení autora ve sbírkách
Moravská galerie v Brně
Muzeum města Brna
Muzeum umění Olomouc
Sbírka Jiřího Valocha
Sbírka Galerie ARS

At the Seaside, z cyklu Landscapes, 2003

acrilic, canvas, 130 x 110 cm
signed VK 07.03. “AT THE SEASIDE” on the reverse