67. Petr Dub (*1976), z cyklu Reframed, 2011

67. Petr Dub (*1976)
z cyklu Reframed, 2011

akryl, dřevo, plátno, výška 258 cm
sign. na rubu PETR DUB 2011 CYKLUS REFRAMED

55 000 Kč ~ 2 200 €

Obrazy Petra Duba vznikají na hranici materiálových a ideových podmínek, jež se pro vznik obrazu dlouho považovaly za nezbytné. Podobně jako mnoho dalších umělců nechává v prvním řádu promlouvat vlastní materii, se kterou pracuje. Jeho obrazům a malířským instalacím nechybí schopnost uhranout, jako autor v nich však často zdánlivě ustupuje do pozadí. Pracuje s nalezenými předměty a průmyslovými způsoby produkce. Do procesu tvorby zapojuje přírodní zákony a náhodu. Je esteticky střídmý, jeho umělecké záměry jsou většinou zjevné až na základě nejrůznějších chyb a odchylek od běžné malby. Ty ovšem pečlivě plánuje, experimentálně ověřuje a se zarputilou usilovností poté uskutečňuje.

Z úvodního slova Tomáše Pospiszyla pro katalog Petr Dub, Reframed/Unframed, 2010.