47. Petr Dub (*1976), Skylar Green, z cyklu Porn Star Selection, 2015

47. Petr Dub (*1976)
Skylar Green, z cyklu Porn Star Selection, 2015

akryl, syntetické laky, plátno, dřevo, Ø 90 cm
sign. SKYLAR GREEN 2015, C. HYPER HYBRIDS / PORN STAR SELECTION Petr Dub

110 000 Kč ~ 4 255 €

Porn Star Selection (2012–2015) je součástí širšího cyklu Hyperhybridy. Názvy jednotlivých obrazů jsou inspirovány pseudonymy hereček vystupujících pod označením různých barev. Identifikace s významem či působením konkrétní barvy hraje pochopitelně v daném případě pouze zástupnou roli. Povrchní práce s psychologií barev odkazuje více k vytváření „umělecké značky“, která spojuje jak oblast umění, tak pornoprůmyslu. Porno, podobně jako umění, je nakonec stále a především – audiovizuálním zážitkem.