33. Samuel Paučo (*1986), PP 39, 2016

33.

Samuel Paučo

(*1986)

PP 39, 2016

kombinovaná technika, dřevo, plátno, max. výška 97 cm
sign. na rubu SAMO 16 PP39 Paučo

mixed media, wood, canvas, max. height 97 cm

signed verso SAMO 16 PP39 Paučo

35 000 Kč ~ 1 400 €

Samuel Paučo je absolventem ateliéru Martina Mainera na brněnské FAVU. Představuje jednu z předních mladých osobností expresivní abstraktní malby, jeho díla jsou intuitivní, emocionální a smyslová. Paučo v nich balancuje na několika výrazových rovinách – vizuální jazyk spadá do oblasti abstraktní a nefigurativní malby, jeho tvůrčí princip často hraničí s metodami expresivního akčního umění užíváním netradičních malířských postupů. Na novějších plátnech se objevují konkrétnější motivy horských krajin, které jsou však opět přetavovány do abstrahujících kompozic. Od dvojrozměrných existenciálních pláten pak
přechází často k tvorbě objektů, které přesahují možnosti plochy, ale stále svým temperamentem navazují na malby, jen měníce plochu za objem. Některé jsou závěsné, jiné se stávají autonomním objektem v prostoru. Stále však udržují svou napjatou expresivitu a vyhraněnost, stejně jako tomu je u jeho živelné malby. V jeho tvorbě je ukryta odvaha a chuť riskovat, objevovat a posouvat sobě i divákovi vnitřní i vnější hranice.