Vladimír Kokolia (*1956), DvojeSšus, 1998

olej, plátno, 100 × 110 cm
sign. na rubu Kokolia 98

282 900 Kč

včetně aukční provize

3 × malba, Galerie Sýpka, Vlkov 1998.
Prsa, Mánes, Praha 1998.

Vladimír Kokolia patří k nejosobitějším autorům malířské generace nastupující na domácí výtvarnou scénu v osmdesátých letech. Kokolia začal v druhé polovině 70. let studovat v ateliéru Jana Svobody na Akademii výtvarného umění v Praze, kde od roku 1992 vede Ateliér grafiky 2. Mezi významné události ovlivňující Kokoliův umělecký vývoj patří Cena Jindřicha Chalupeckého, kterou získal v roce 1990. Formujícím momentem byla i navazující cesta do Spojených států. Dalším mezníkem byla účast na mezinárodní přehlídce Documenta 4 v roce 1992, po které pak následovaly další světové výstavy mimo jiné v Německu, Itálii, Rusku a Švédsku. Po revoluci se spolu s dalšími autory (Vladimírem Mertou, Margitou Titlovou Ylovsky a mnoha dalšími) dostal do „stáje“ nově vznikající galerie Behémót Karla Babíčka, která fungovala od roku 1991.