17. David Možný (*1963)
Heat Wave, 2019

6 kanálové video 1/1, 7:20 minut, 6 obrazovek, rámováno, video data:
6x video MP4, H264 codec, hardware: 6x flash disk, rapsberry pi unit, délka 360 cm
sign. na rubu David Možný 2019

110 000 Kč ~ 4 400 €

Davida Možného známe především jako autora videí a tvůrce videoinstalací pracujícího s virtuální realitou. V počítači vytváří animace, rozpohybovává tištěné záběry a fotografie z časopisů. Pomocí animace vytváří nové prostory, kde jsou porušovány fyzikální zákony. Dlouhodobě pracuje s fragmenty normalizační architektury a estetiky. Stejně je tomu u nabízeného díla, kdy na několika obrazovkách rozpohyboval statický záběr nasnímaný z turistické brožury vyzývající čtenáře k návštěvě NDR. V jednotlivých oknech se nezávisle na sobě vzdalují a přibližují postavy z fotografie, kterou Možný rozdělil do několika nezávislých segmentů a jejich pohybem vytváří napínavou a tajemnou atmosféru s nejasným dějem i pointou.

David Možný & Svätopluk Mikyta – I don’t exist when you don’t see me, Etcetera Gallery 2019.