Aleksei von Hanzen (1876–1937), Mořské pobřeží, po r. 1900

Aleksei von Hanzen (1876–1937)

Mořské pobřeží, po r. 1900

olej, plátno, rám, 54 × 78,5 cm
sign. A. Hanzen

provenience
Sbírka doktora Karla Pura.

Aleksei Vasilievich Hanzen, původně právník z Ruska, se roku 1901 přesunul do Mnichova, kde studoval tamější akademii. Další studia navazovala v Berlíně, posléze v Drážďanech. V roce 1906 se stal Hanzen členem Société internationale des aquarellistes a Société des gravures en noir v Paříži. Po svém návratu zpět do Ruska se v Petrohradu stal malířem ruského námořnictva. Později, v roce 1920, emigroval do bývalé Jugoslávie.